Tokat'ta CHP'den sert eleştiri
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat İl Başkanı Mustafa Duran Tanzim Satış Mağazaları ile Tokat’ta açılan üçüncü icra dairesinin törenle açılmasını eleştirdi.
13 Şubat 2019 - Çarşamba 15:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat İl Başkanı Mustafa Duran Tanzim Satış Mağazaları ile Tokat’ta açılan üçüncü icra dairesinin törenle açılmasını eleştirdi.

CHP'li Mustafa Duran açıklamasında son günlerde ucuz sebze ve meyve satışı amacıyla kurulan Tanzim satış mağazalarını değerlendirerek; “70’li yıllarda emperyalizme karşı duruşumuz nedeniyle bedel ödememizden dolayı oluşan tüp gaz kuyruğunu siyaset malzemesi yapanlar, bugün kendi topraklarımızda ürettiğimiz ürünleri karaborsaya düşürerek halkımızı kuyruklara mahkûm etmişlerdir.” dedi.

Ekonominin alarm verdiğini savunan CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, geçtiğimiz yıl bankalarda tahsili geciken ve icra takibine düşen kredilerin 100 milyar Türk lirasını geçtiğini söyledi. AK Parti’nin hayat pahalılığına çözümü tanzim satış mağazaları açmakta bulduğunu savunan Duran, tarladaki yangını söndürmeden mutfaktaki yangının söndürülemeyeceğini kaydetti.

“ÜÇÜNCÜ İCRA DAİRESİNİN KURDELE KESİLEREK AÇILMASI NASIL İZAH EDİLEBİLİR?”

Açıklamalarında geçtiğimiz günlerde törenle kurdele kesilerek açılan Tokat 3. İcra Dairesi’ne de değinen CHP İl Başkanı Mustafa Duran, “Tokat’ta icra dosyaları koridorlara sığmıyor. İkinci İcra Dairesinden sonra üçüncü İcra Dairesi de açılarak Tokat ekonomisinin bittiği tescil ediliyor. Ama ironik bir şekilde, sanki iş ve istihdam sağlayacak bir işyeri açılıyormuş gibi kurdele kesilerek törenle icra dairesi açmak halkımızın aklıyla dalga geçmektir.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin Türkiye’nin güvencesi olduğunu ifade eden Duran, ekonomik ve sosyal sıkıntılardan kurtulmanın tek çaresinin CHP’nin iktidara gelmesiyle mümkün olacağını sözlerine ekledi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...