Tokat İŞKUR yılda 1 gün değil her gün engellilerin yanında
Tokat İŞKUR'da görevli meslek danışmanları, Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek okul hakkında detaylı bilgi aldı.
13 Şubat 2019 - Çarşamba 14:52

Özel eğitim okullarında eğitim gören özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere, velilere ve özel eğitim okulu personellerine daha fazla iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunarak, özel eğitim öğrencilerini işgücü piyasasına hazırlamak amacıyla Tokat İŞKUR ‘da görev yapan iş ve meslek danışmanları Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek okul hakkında detaylı bilgi aldı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında 5 Mayıs 2017 tarihinde, MEB’e bağlı Özel Eğitim Meslek Okullarında eğitim gören hafif düzeyde zihinsel engelli özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunarak işe/mesleğe ve tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda aktif işgücü piyasası programlarına yönlendirilmesine yönelik protokol imzalanmış, protokol çerçevesinde 2018 yılında Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrenci velilerine İŞKUR hizmetlerini tanıtıcı sunum yapılmıştı. Protokol kapsamında Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerine, velilerine ve okul personeline yönelik daha fazla hizmet sunmak amacıyla 04.01.2019 tarihinde saat:15:00’da Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirilmiş, toplantıda çok önemli kararlar alınmıştı. Alınan kararlardan birisi de istihdam oranını artırmak istediğimiz özel öğrencilerinin okulunu, atölyesini, eğitim aldığı ortamı yakından görmek amacıyla İŞKUR personelinin Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek atölyeler hakkında bilgi almasını sağlamaktı. Bu kapsamda 11-12 Şubat 2019 tarihleri arasında 8 iş ve meslek danışmanımız dörderli gruplar halinde Tokat Yavuz Selim Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi‘ni ziyaret ederek özel öğrencilerimizi daha yakından tanıma fırsatı bulmuştur.

İŞKUR’un engellileri sadece özel günlerde değil, gerek engellilerin İŞKUR hibe programı ile kendi işyerlerini kurmaları, gerek engellilerin meslek edindirme kurslarına katılmaları, gerekse kendilerine uygun açık işlere yönlendirilmeleri amacıyla hizmet vermektedir.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...