TOGÜ "ElektroGop" Elektrikli Otomobilinin Başarısı
TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 14.’sü organize edilen Efficiency Challenge Electric Vehicle yarışları 3 ayrı kategoride 6-12 Ağustos tarihleri arasında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.
17 Ağustos 2018 - Cuma 15:10

        TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 14.’sü organize edilen Efficiency Challenge Electric Vehicle  yarışları 3 ayrı kategoride 6-12 Ağustos tarihleri arasında Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. Akademik danışmanlığını Doç. Dr. Mehmet AKAR’ ın yaptığı, tasarım ve üretimi Mekatronik ve Makine Mühendisliği öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yapılan ‘ElektroGop’ isimli elektrikli otomobil takımı bu yıl 2. defa bu yarışlara katıldı.  Araçta kullanılan motor, yerleşik şarj birimi, batarya yönetim sistemi ve telemetri takım üyeleri tarafından yerli olarak tasarlanmış ve yarışta başarılı şekilde kullanıldı.

         Üç gün süren teknik kontrollerin ardından Elektromobil (Batarya Elektrik Enerjili) kategorisinde 39 takım yarışlara katıldı. Teknik kontrollerden başarılı bir şekilde geçen takımımız 39 takım arasında 7. olarak yarışı tamamladı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...