Tokatlılardan Büyük Ankara Buluşması
Ankara'da yaşayan Tokatlılar, Tokatlı sivil toplum örgütlerinin birlikteliğiyle düzenlenen iftar yemeğinde biraraya geldi.
24 Mayıs 2018 - Perşembe 14:12

Tokat Vakfı, Tokat Dernekler Federasyonu(TOKFED) ve Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği(TOSİAD) birlikteliği ile ANKARA TOKATLILAR PLATFORMU olarak düzenlenen İFTAR PROGRAMI, 22 Mayıs 2018 Salı günü hemşehrimiz Kerem ERDEM’e ait Balgat’taki Beylerbeyi Restoran’da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  Program, TOKBİR Başkanı ve TOKFED Genel Sekreteri Ali İPEK’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duasıyla başladı.  Mazereti sebebiyle programa telgraf gönderen TOSİAD eski Başkanı Sadık SAPER’in mesajı okunduktan sonra, Ankara’daki Tokatlı STK’lar adına TOSİAD Başkanı Abdulkadir ŞAHİN, TOKFED Başkanı Kamil DÜNDAROĞLU, TOKAT VAKFI Başkanı H. Mustafa İPEK ve ANKARA TOKATLILAR PLATFORMU Başkanı Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN tarafından selamlama konuşmaları yapıldı.

      ANKARA TOKATLILAR PLATFORMU Başkanı Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN’ın yaptığı açıklamalara göre; 350 civarında fiili katılımın olduğu iftar programında Tokat, bütün ilçe, belde ve köyleriyle temsil edildi. İftar Programına eski ve yeni siyasilerin de ilgisi büyük oldu. Katılımcılar arasında eski bakanlar Ali Şevki EREK, Dr.Reşat DOĞRU dikkati çekerken Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut ALTINOK; Basın Yayın ve Enf. Eski Genel Müd. Salih MELEK; TTK Eski Genel Müd. Ömer YENEL; Tokat Köy Hiz. Eski Müd. Mehmet TINAZ; Reşadiyeliler Derneği Başkanı Kemal KORKMAZ Paşa; Ankara Zileliler Derneği Başkanı Ali KIYAK; Erbaa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yön. Kurulu Üyeleri Mustafa Baş ve Fahrettin ALICI; Niksarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yön. Kurulu Üyeleri Adil Sakin KARGIN, Teoman PAZARLI;; Dr. Süha ŞEN, Salih SARICA, AK PARTİ Etimesgut İlçe Başkanı Ebubekir KİPEL; MHP Ankara Milletvekili adayları Yaşar YILDIRIM, Fatih ÇETİNKAYA; AK PARTİ Tokat Milletvekili aday adayı Prof.Dr.Mehmet TEKİN; İYİ PARTİ Ankara Milletvekili adayı Av.Mine BAŞ; Merkez Valileri Amir ÇİÇEK ve Mustafa TAŞKESEN katıldılar. Ayrıca; hemşehrilerimiz  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa APAYDIN ve Daire Başkanı Mehmet Akif ERDEM; Kırıkkale Silah Fab. Müdürü Mehmet OCAKCIOĞLU; Vakıflar Gen. Müd. Meclis Üyesi Aydın SEÇKİN, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müd. Yard. Mustafa ÇİT, Gazi Üni. Prof.Dr.Tevfik ERDEM, SDE Gen. Sek. Aydın BOLAT, RTÜK Uzmanı Mahmut DEMİRYÜREK, Sağlık Bakanlığı’ndan Alaattin TORUN, Recai YAŞAR; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Strateji Dai. Baş. Yard. Ahmet ÇOBAN ve Yıldırım TEKTAŞ; Ulaştırma Bak. DDYG Müd. Başmüfettişi Turan KASAR; Tarım Bakanlığı Müşaviri Ünal KOÇAK, Çevre ve Şehircilik Bak. Başmüf. Ayhan UZ; Mili Eğitim Bakanlığı’ndan Şenay SARI KÖSE, Maliye Bakanlığı’ndan İMİD Dai. Baş. Ahmet KOÇYİĞİT, , Başkent Tokatlılar Derneği Başkanı İbrahim OCAK, TOKBİR Baş. Yard. Cevdat YARALI, Çevreli Der. Baş. Adem KARACA, Avlunlular Der. Baş. Şevki KESKİN, Zile Küçüközlü Der. Baş. Cemalettin CEYLAN, Çakırlı Der. Baş. Yard. Erdal ŞAHİN, Salkımören Der. Baş. Hasan YILDIRIM, Eymür Der. Baş. Yard. Namık ÖZDEMİR, Hasanşeyh Der. Baş. Yard. Kamil ERDEM, Göllüköy Der. Baş. Adem DAĞDEVİREN, Kızılcaören Der. Eski baş. Halis KİBAR; İşadamları Av. Ali KAYA, Av. Mehmet DEMİR, Ahmet YILDIZ, Cemal KUTLU, Firuze MERAL, Cemal YAVUZ, Ümit Lütfi BOZTEPE; Emekli eğitimciler Mürsel KANMAZ, Merdin Yılmaz MELİKOĞLU, Şair-Yazar Osman BAŞ, Basın mensubu Faik KAFALI,  Ankara’daki STK Başkan ve yöneticileri ile çok sayıda aile iştirak etti.  

Ayrıca; iftar programına davetli olan ve seçim süreci dolayısıyla katılamayan CHP İstanbul Milletvekili Dr.Dursun ÇİÇEK, Tokat Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, Tokat Bel.Baş. Av.Eyüp EROĞLU, Tokat TSO Baş. GOP Üni. Rektörü Prof.Dr. Mustafa ŞAHİN, Dr.Ali ÇELİK, İl Özel İdaresi Genel Sek. Recep GÖKÇE ve Gen. Sek. Yard. Saffet GÜNGÖR, Esnaf Kef. Koop. Baş. Ahmet Hamdi AYDOĞAN, TESOB Baş. Fehmi ÇANKAYA, Kent Konseyi Başkanı Abdullah GÜRBÜZ; AK PARTİ Tokat İl Başkanı Metin POLAT; BBP Tokat İl Başkanı Mustafa OMALAR;Tokat Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI; Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem ÇAKIR; Tokat Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim YÜKSEL; Tokat Tarım İl Müdürü Ahmet ÖZTEK, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR, Tokat Göç İdaresi İl Müdürü İdris COŞKUN, Tokat Birlik Vakfı Başkanı Prof.Dr.Ali KASAP, Kanal 60’tan Hüseyin KÖMÜR; Tokat Etkin Düşünce Derneği Başkanı İsmail SAFA ile ilçe kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız ve TSO başkanlarımız katılamadıkları için üzüntülerini ifade etmişler ve teşekkür mesajları göndermişlerdir.

Ankara’da yaşayan Tokatlılar arasında muazzam bir kaynaşma ve muhabbete vesile olan İftar Programı, birlikteliğin gücünü ortaya koymuş olup sahur vaktine kadar süren Tokat sohbetleriyle tamamlanmıştır.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...